fiat auto poland tychy

Ciekawe informacje na temat fiat auto poland tychy. Dowiedz się więcej o fiat auto poland tychy. Przeczytaj artykuły o fiat auto poland tychy


 • Fabryka Fiata w Tychach stanęła przez powódź
  W związku z powodzią fabryka Fiata w Tychach wstrzymała produkcję. Sam zakład, choć położony blisko podtopionych terenów, nie ucierpiał. Produkcję jednak przerwano, ponieważ fabryka nie dostaje szyb z dotkniętej powodzią huty w Sandomierzu.
 • Fiat po raz pierwszy wyprodukował w Tychach zupełnie nowy model. Na razie jest tylko 15 próbnych egzemplarzy, ale to tylko "cisza przed burzą". Zobacz, co nam szykują w śląskiej fabryce!
 • Program Fiat Autonomy to projekt, którym Fiat Auto Poland pomaga łamać bariery niepełnosprawnym kierowcom. To także najstarsza tego rodzaju inicjatywa w Polsce.
 •  W czwartek „Solidarność” zorganizowała wiec przed zakładem w związku z brakiem porozumienia z dyrekcją w sprawie podwyżek płac.
 • Nowe auto tylko z Polski już pędzi!
  Ponad 138 tys. samochodów wyprodukowała w pierwszym kwartale tego roku tyska fabryka Fiata. Wśród nich jest absolutna nowość...
 • Dwumilionowy egzemplarz fiata panda zjechał z linii produkcyjnej fabryki Fiata w Tychach
  Ten samochód jest produkowany nad Wisłą od ponad ośmiu lat a mimo to cięgle kierowcy na całym świecie rozchwytują go niczym świeże bułeczki. Auto jest chwalone za niezawodność - zwłaszcza w Niemczech...
 • Fiat Panda
  Piątka drzwi i nowocześniejsza karoseria niż w legendarnym już poprzedniku, którego pokochały miliony kierowców. Będzie także wersja 4x4. Oto koncern ujawnił swój największy sekret!
 • Piątka drzwi i nowocześniejsza karoseria niż w legendarnym już poprzedniku, którego pokochały miliony kierowców
  Piątka drzwi i nowocześniejsza karoseria niż w legendarnym już poprzedniku, którego pokochały miliony kierowców. Będzie także wersja 4x4. Oto koncern ujawnił swój największy sekret! W fabryce w Pomigliano zaprezentowano nowy model fiata panda, który docelowo zastąpi ten produkowany od ponad ośmiu lat w Tychach. Włoski koncern chwali się tu już trzecią generacją samochodu, który przez 31 lat obecności na rynku pojawił się w garażach 6,5 miliona kierowców... Uruchomienie produkcji nowej pandy we Włoszech kosztowało ok. 800 mln euro. Roczna produkcja ma wynieść ok. 260 tys. egzemplarzy; zakład gotowy jest wytwarzać 1050 aut dziennie. Początkowo nowa generacja pandy będzie oferowana z napędem na koła przednie - model 4x4 dołączy do oferty nieco później. Do wyboru przewidziano cztery jednostki napędowe - 0.9 TwinAir Turbo 85 KM ("International Engine of the Year", czyli najlepszy silnik 2011 roku), 0.9 TwinAir 65 KM, 1.2/69 KM oraz 1.3 Multijet II generacji o mocy 75 KM. Jednostki TwinAir będzie można zażyczyć sobie w połączeniu z dwusprzęgłową zautomatyzowaną skrzynię biegów Dualogic. Dostępne też będą dwupaliwowe wersje silników - 0.9 TwinAir Turbo Natural Power o mocy 80 KM (benzyna/metan) i 1.2 EasyPower (benzyna/LPG) osiągający 69 KM. Samochód będzie kosztował poniżej 10 tys. euro. Fiat chce stworzyć taką ofertę, by bez kłopotów można było kupić auto mimo europejskiego kryzysu; we Włoszech stworzono np. propozycję "100 rat po 100 euro" oraz bezpłatne mycie auta i przegląd dla tych użytkowników starszych modeli pandy, którzy przyjdą na jazdy testowe podczas dni otwartych. W Polsce sprzedaż nowego wcielenie małego fiata rozpocznie się na przełomie lutego i marca 2012 roku. Za ile? "Nowa panda kontynuuje dobrą passę lidera rynku, którą zdobyła dzięki korzystnemu stosunkowi jakości i oferowanego wyposażenia do atrakcyjnej ceny." - powiedział dziennikowi.pl Bogusław Cieślar, szef biura prasowego Fiat Auto Poland.
 • Fiat Panda
  W gęstym i szalonym ruchu miasta to auto potrafi prawdziwe cuda. Co ważne, pod jego maską bije serce produkowane w Polsce. I to nie byle jakie - bardzo ekonomiczne…
 • Abarth 500
  20 lat temu przedstawiciele polskiego rządu i włoskiego koncernu Fiata podpisali w Bielsku-Białej umowę o powołaniu spółki Fiat Auto Poland. Od tego czasu spółka wyprodukowała w Polsce ponad 6,5 mln samochodów - najwięcej modeli panda, 600, cinquecento oraz 500.
 • Fiat 500
  Pochodzi z Polski. Na jego punkcie szaleją we Włoszech, Brazylii, Południowej Afryce, Japonii i USA. Panie i panowie - na świecie jest już milion fiatów 500! Model numer 1 000 000 zjechał z taśmy produkcyjnej w Tychach!
 • Fabryka Fiata w Tychach
  Na początku 2013 roku tyska fabryka Fiata zamierza zmniejszyć zatrudnienie mniej więcej o 1,5 tys. osób. Oznacza to zmniejszenie stanu załogi prawie o jedną trzecią
 • Fabryka Fiata w Tychach
  W Bielsku-Białej odbyło się kolejne spotkanie dyrekcji Fiat Auto Poland z organizacjami związkowymi, podczas którego osiągnięto porozumienie określające szczegółowo tryb i zasady postępowania w stosunku do pracowników, którzy będą zwalniani w ramach tzw. zwolnień grupowych, w okresie od stycznia do końca marca 2013 r.
 • Fabryka Fiata w Tychach
  W Tychach ma być wytwarzany nowy model - nad koncepcją małej miejskiej terenówki Włosi pracują wspólnie z przejętym amerykańskim Chryslerem. Samochód będzie sprzedawany w Europie pod marką Lancii.
 • Mitsubishi ASX
  Niektóre firmy - na przykład Mitsubishi - tną ceny na stałe, pozostałe robią to w ramach jesiennych promocji albo, jak w przypadku Fiata, w ramach wyprzedaży rocznika 2013 r.
 • Produkcja fiata 500
  Kończy się boom na model 500, więc Fiat ogranicza produkcję. Centrala w Turynie odlicza dni do rozdysponowania nowych modeli po swoich fabrykach, ale pracownicy zakładu w Tychach obawiają się coraz bardziej o swój los.